• Розробник: ПП "ARBOR VITAE", 12445
  • с.Пряжів, вул Житомирська, 20

Гайморит, синусити

Вступ

Незважаючи на значні досягнення в лікуванні запальних процесів носової порожнини та додаткових пазух, гайморит залишається однією з серйозних патологій. Головною складністю захворювання є анатомічна близькість до порожнини черепа, що зумовлює небезпеку міграції запального процесу в структури головного мозку. Тому класична система лікування передбачає використання антибактеріальної, судинозвужуючої, протизапальної терапії, а у випадку її неефективності - хірургічне втручання – пункція додаткових пазух з метою видалення гнійного вмісту і введення лікувальних засобів.
ПП «Арбор Віте» пропонує альтернативну високоефективну систему лікування хронічних запальних процесів носової порожнини з мінімальними побічними ефектами на основі використання засобу «Біоназол».
Синусити – це інфікційно-запальні процеси бактеріальної або вірусної природи, які виникають в додаткових носових пазухах та викликають відповідні захворювання (гайморити, фронтити, сфеноїдити, етмоїдити).

Анатомо-фізфологічні особливості

Носова порожнина виконує комплексну функцію по підготовці атмосферного повітря до його використання організмом, а саме очищення, зволоження, підігрів. Поверхня слизової оболонки є найважливішою ланкою потужного антивірусного та антибактеріального фільтру, який першим приймає натиск мікрофлори. 
Слизова оболонка носової порожнини інтенсивно васкуляризована, містить велику кількість лімфоїдної тканини. Тому гострі запальні процеси викликають її набряк та порушення носового дихання. При тривалих захворюваннях і хронізації процесу наступає збільшення лімфоїдної тканини та формування аденоїдних вегетацій.
Анатомічно носова порожнина носовою перетинкою поділяється на праву та ліву частини, кожна в свою чергу має окремі носові ходи, однією з функцій яких є розділення повітряного потоку. Також в ділянці лицьового черепа існують порожнинні утворення – додаткові пазухи носу (синуси): гайморові, лобні, основні, решітчасті, а запальні процеси в цих утвореннях носять назву: гайморити, фронтити, сфеноїдити, етмоїдити. Дані порожнини мають сполучення з носовою порожниною через фізіологічні отвори, які мають назву співусть. 
Під час гострих запальних процесів в носовій порожнині виникає набряк слизової оболонки, який призводить до звуження просвіту носових ходів, виділення великої кількості секрету, утруднення дихання, потрапляння інфекції в синуси, і, як наслідок, перекриття співусть. Внаслідок блокування відтоку з інфікованих пазух та накопичення секрету (серозного чи гнійного), з'являється загроза переміщення процесу в іншу анатомічну ділянку − порожнину черепа. Клінічно виявляється сильний головний біль, підвищення температури тіла, запаморочення, відчуття розпирання в ділянці пазух, закладеність носу, загальне нездужання.

Методика використання

Для зручності використання та дозування найефективніше застосовувати інсуліновий шприц без голки. Також упакування може комплектуватись пластмасовою крапельницею. 
Перед закапуванням попередньо заповнений шприц зігрівається до температури тіла. 
Дорослим рекомендовано застосовувати по 3 краплі в кожен носовий хід не рідше 3 разів на день. Максимальна ефективність − 4-5 разів на день. Дітям до 1 року − по 1 краплі 3 рази на день, з 2 до 3 років − по 2 краплі 3 рази на день, після 3 років − по 3 краплі не рідше 3 разів на день. Мiнiмальний курс лiкування складає 14 днів. 
В процесі лікування може з’являтись велика кількість виділень з носової порожнини, що є наслідком розблокування додаткових пазух. Виділення продовжуються до того часу, поки не наступить повне очищення синусів. З моменту зникнення симптомів захворювання (закладеність носу, значні виділення), які слід оцінювати в ранковий час, рекомендовано продовжити курс лікування протягом 5-6 діб. 
Особливо важливим фактором є дотримання температурного режиму в помешканні. Температура повітря під час нічного сну, на висоті ліжка, повинна бути не нижче 24ºС. Для контролю на приліжковій тумбочці встановлюється повітряний термометр. Обігрів рекомендовано проводити водяними, масляними або електричними радіаторами, які не пересушують повітря.
Середні витрати засобу на лікування:
• гострий риніт – 1 упакування;
• гострі синусити (гайморит, фронтит, етмоїдит, сфеноїдит) – 2 упакування;
• хронічні синусити (гайморит, фронтит, етмоїдит, сфеноїдит) – 2-3 упакування;
• аденоїди – 4-6 упакувань;
• отит – 1 упакування.

×