• Розробник: ПП "ARBOR VITAE", 12445
  • с.Пряжів, вул Житомирська, 20

Хімічні опіки стравоходу

Хімічні опіки стравоходу ‒ це пошкодження слизової оболонки та підлеглих структур внаслідок корозивної дії агресивних хімічних речовин. Виникають в результаті випадкового або навмисного прийому концентрованих розчинів кислот, лугів та інших речовин, що мають припікаючу дію. Також слід враховувати, що окрім місцевого впливу, можлива загальнотоксична дія з ураженням важливих внутрішніх органів (серця, печінки, ниток) і розвиток тяжкої поліорганної недостатності.
Широке використання в побуті агресивних хімічних речовин та їх невідповідне зберігання в домашніх умовах часто призводить до хімічних опіків ротової порожнини, стравоходу та шлунку. У дітей таке захворювання займає перше місце по частоті серед всіх захворювань стравоходу. Найтяжчі наслідки виникають саме при ушкоджені стравоходу, що призводить до його рубцевого стенозу. 
Враховуючи причину захворювання, місцеве лікування розпочинається якомога раніше. «Унібіол» приймається внутрішньо (per os). В гострій фазі захворювання приймають щогодини по 0,5 чайної ложки. При ушкодженні слизової оболонки ротової порожнини бажано затримати в роті перед ковтанням протягом 2-4 хвилин. Під дією температури тіла засіб зріджується та вкриває поверхню слизових оболонок (ротової порожнини, стравоходу, шлунку, дванадцятипалої кишки) мікроскопічною плівкою, яка є лікувальною, а також захищає ушкоджену поверхню від агресивного впливу шлункового соку, панкреатичного секрету, жовчі. Таким чином, мінімізується дія ендогенних факторів, що зазвичай посилюють деструктивні процеси.

×