• Розробник: ПП "ARBOR VITAE", 12445
  • с.Пряжів, вул Житомирська, 20

Обмороження

Обмороження – це характерне ушкодження різних частин тіла, яке виникає у результаті дії низьких температур. Може виникнути навіть за температури, вищої від О °С, але найчастіше при - 10°С, - 20°С. Додатковими ускладнюючими факторами є тривале перебування на повітрі, висока вологість, сильний вітер, тісне взуття та одяг. Найбільш уразливими можуть бути відкриті частини тіла: ніс, вуха, кінцівки. Відповідно статистиці, найважчі обмороження бувають у людей, що знаходяться у стані важкого алкогольного сп'яніння. 

Перша допомога при обмороженні та переохолодженні

Першочерговим завданням є припинення дії холоду. Потерпілий доставляється в тепле приміщення, знімається одяг та взуття. При загальному охолодженні легкого ступеня постраждалого можливо зігріти в теплій ванні з початковою температурою води 24 С, та поступовим підвищенням до комфортної. На уражену ділянку накладається пов'язка з засобом «Унібіол» за звичайною методикою (8-10 шарова марлева серветка з нанесеним тонким шаром засобом). Кратність перев’язки – 2 рази на добу.Не допускається розтирання або масажування шкіри при обмороженні II-IV ступеня. 
При І ступені відбувається швидке відновлення мікроциркуляції та стабілізація процесів в тканинах.
При обмороженні II-IV ступеня своєчасне накладання такої пов’язки мінімізує втрату тканин з порушеними обмінними процесами. Це в свою чергу зменшить глибину ран, та значно прискорить їх заживлення. Подальше лікування проводиться за методикою: на 10-15 шарову стерильну марлеву серветку за допомогою медичного шпателя необхідно нанести тонкий шар засобу та накласти на рану. Щоразу, під час перев’язки, поверхня рани промокається стерильною серветкою, протираються оточуючі тканини. Кратність заміни пов’язки не рідше двох разів на добу. У випадку інтенсивного промокання серветка замінюється позачергово. 

 

×