Пролежні
Пролежні – ще рани, які виникають внаслідок тривалого стиснення м’яких тканин між найбільш виступаючими ділянками скелету та поверхнею ліжка. За рахунок запустівання судин порушується життєдіяльність тканини і формування некрозу. Існують характерні місця локалізації. Найчастіше це проекція сідниць, копчика, задньої поверхні п’ят, лопаток та потилиці.
Найважливішою умовою успішного лікування пролежнів є виключення дії етіологічного фактору що привів до данного захворювання (зняття тиску на рану). Якщо не виключити цей фактор ніякі варіанти лікування не будуть ефективними.
Найкраще для профілактики використовувати пневматичні протипролежневі матраци з автоматизованою циркуляцією повітря.
Методика використання. На 10-15 шарову стерильну марлеву серветку за допомогою медичного шпателя необхідно нанести тонкий шар засобу та накласти на рану. Щоразу, під час перев’язки, поверхня рани промокається стерильною серветкою, протираються оточуючі тканини. Кратність заміни пов’язки не рідше двох разів на добу. У випадку інтенсивного промокання серветка замінюється позачергово. Для обробки рани не використовуються дезінфікуючі розчини (перикис водню 3%, спирт, йод та ін.), а виділення промокаються стерильною марлевою серветкою.