• Розробник: ПП "ARBOR VITAE", 12445
  • с.Пряжів, вул Житомирська, 20

Фурункульоз

Фурункульоз – це запальний процес волосяного фолікула, що характеризується гнійно-некротичним ураженням оточуючих тканин з формуванням порожнини наповненої відповідним вмістом (серозним, гнійним, геморагічним). Однією з основних причин рахується стафілококова інфекція.
Найчастіша локалізація в певних ділянках тіла – на обличчі, шиї, спині, сідницях. Схильлність до фурункульозу відмічається у людей з жирним типом шкіри. Внаслідок гіперпродукції потових і сальних залоз на поверхні шкіри накопичується велика кількість секрету. При попадінні пилу з оточуючого середовища утворюються конгломерати, що пломбують вивідні протоки залоз. Наявність мікротравм, подряпин чи трщин, та присутність бактеріальної флори приводить до розвитку фурункульозу.
Методика лікування повинна мати комплексний підхід. Першочерговим завданням є видалення надлишкового жирного секрету. Для цього проводиться промивання шкіряних покривів з туалетним милом та протирання 70% спиртовим розчином. Лікування фурункула залежить від стадії процесу (інфільтрації, абсцедування). 
В стадії абсцедування необхідно розкрити гнійну порожнину та звільнити її вміст. Надалі накладається 8-ми шарова марлева серветка з засобом «Унібіол». Кратність перев҆язки 2 рази на добу. 
В стадії інфільтрації проводиться тільки консервативне лікування під пов҆язкою.

×